۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر کوچک » بین الملل
  • شناسه : 397
  • ۱۴ مهر ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۸
  • ارسال توسط :
گام‌های بعدی ایران در صورت عدم اقدام طرف‌های مقابل در راه است

گام‌های بعدی ایران در صورت عدم اقدام طرف‌های مقابل در راه است

سخنگوی سازمان انرژی اتمی ایران اظهار داشت: گام‌های بعدی ایران در صورت عدم اقدام طرف‌های مقابل در راه است.

به گزارش خبرگزاری مهر، مراسم افتتاحیه دوره آموزشی حقوق هسته ای روز گذشته با حضور مسئولان و متخصصان حقوقی در سالن دکتر حسابی سازمان انرژی اتمی ایران برگزار شد. این دوره که به‌دنبال هماهنگی‌های به‌عمل آمده با اتحادیه اروپا برگزار می‌شود، به مدت پنج روز ادامه خواهد داشت.

در افتتاحیه این دوره، بهروز کمالوندی معاون امور بین الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی، کیجو نوروانتو سفیر فنلاند در ایران و استفان کلمنت، رییس هیئت اتحادیه اروپا در سازمان‌های بین‌المللی سخنرانی کردند.

در ابتدای این مراسم بهروز کمالوندی با تأکید بر برنامه همکاری بین ایران و اتحادیه اروپا، تمرکز بر ایمنی هسته‌ای و پروژه‌های مربوطه و همچنین برگزاری سه دوره سمینار سطح بالای ایران و اتحادیه اروپا گفت: علی‌رغم تمامی معضلات و مشکلات، با هدف بهبود همکاری‌ها و تبادل اطلاعات در راستای اجرای پروژه‌های مربوط به ضمیمه سوم برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) همکاری‌ها ادامه دارد.

وی برگزاری دوره‌های حقوقی و تخصصی را نقطه عطفی دانست و ادامه داد: برگزاری این دوره‌ها در راستای تبادل اطلاعات حقوقی مربوطه و به ویژه در ارتباط با موضوع حل معضل خلع سلاح بسیار حایز اهمیت است.

معاون امور بین‌الملل، حقوقی و مجلس سازمان انرژی اتمی ادامه داد: در سطح بین‌المللی حقوق هسته‌ای باید واجد الزاماتی به مثابه قانون اساسی جهانی باشد، به گونه‌ای که برای همه کشورها حقوق و تکالیفی مشابه و بدون تبعیض قائل شود. از جمله این موارد خلع سلاح به‌عنوان خواسته جهانی است که جهان را در ابهام و آینده تاریکی فرو برده است.

کمالوندی افزود: شعار ما آنطوری که رهبری معظم انقلاب فرموده‌اند، فناوری هسته‌ای برای همه و سلاح هسته‌ای برای هیچکس است.

وی در ادامه خاطرنشان شد: با توجه به تحولات اخیر، تصمیم ایران بر کاهش بخشی از تعهدات برجامی، بعد از یک صبر استراتژیک یک‌ساله در پاسخ به اقدام یک طرفه آمریکا در خروج از توافق و به‌منظور ایجاد توازن بین حقوق و تعهدات صورت گرفته است و در صورت عملکرد مشابه طرف مقابل، ایران آماده بازگشت بوده و در غیر اینصورت کاهش تعهدات، تداوم خواهد داشت.

به گزارش مهر، دوره پنج روزه حقوق هسته‌ای با سخنرانی‌هایی در حوزه حقوق هسته‌ای و مباحثی چون حفاظت در برابر اشعه و ایمنی هسته‌ای، چارچوب‌های ملی و بین‌المللی ایمنی هسته‌ای، کنوانسیون حفاظت فیزیکی از مواد هسته‌ای ، تهیه پیش‌نویس قوانین هسته‌ای، کنوانسیون‌های بین‌المللی و اصول مسئولیت در موضوع هسته‌ای، چرخه سوخت هسته‌ای و اقتصادی انرژی هسته‌ای ادامه خواهد داشت.

لازم به ذکر است مدرسین دوره از صاحب‌ نظران حقوق هسته‌ای در سطح آژانس بین‌المللی انرژی اتمی و اتحادیه اروپا برگزیده شده‌اند.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*