۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اخبار » اسلایدر کوچک » بین الملل » سیاسی
  • شناسه : 494
  • ۱۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۰
  • 10 بازدید
  • ارسال توسط :
چرا نتانیاهو نگران است

چرا نتانیاهو نگران است

منابع بلند پایه اسرائیلی بر این عقیده اند که سه رهبر اصلی اداره کننده خط مخالف با ایران در سالهای اخیر، درگیر بحرانهای داخلی سختی هستند

چرا نتانیاهو می‌گوید نگران یک حمله گسترده از سوی ایران است؟
منابع بلند پایه اسرائیلی بر این عقیده اند که سه رهبر اصلی اداره کننده خط مخالف با ایران در سالهای اخیر، درگیر بحرانهای داخلی سختی هستند: رئیس جمهور آمریکا درگیر موضوع فساد جدید او در رابطه با اوکراین است؛ وکلای بنیامین نتانیاهو برای اولین بار در چهارشنبه گذشته در جلسه شنود لیست اتهاماتی که متوجه اوست، حاضر شدند و ولی عهد سعودی، غرق در ورطه ای است که با مرگ پیچیده نگهبان شخصی اش ایجاد شده است.

آیا اسرائیل واقعا نگران یک حمله گسترده از سوی ایران است؟

زهير أندراوس در رأي اليوم نوشت: منابع بلند پایه اسرائیلی بر این عقیده اند که سه رهبر اصلی اداره کننده خط مخالف با ایران در سالهای اخیر، درگیر بحرانهای داخلی سختی هستند: رئیس جمهور آمریکا درگیر موضوع فساد جدید او در رابطه با اوکراین است؛ وکلای بنیامین نتانیاهو برای اولین بار در چهارشنبه گذشته در جلسه شنود لیست اتهاماتی که متوجه اوست، حاضر شدند و ولی عهد سعودی، غرق در ورطه ای است که با مرگ پیچیده نگهبان شخصی اش ایجاد شده است. علاوه بر اینکه رسیدن سالروز ترور جمال خاشقچی نیز بر انتقادات بین المللی علیه عربستان سعودی، می افزاید.
در ادامه این مطلب آمده است: این منابع که خاورشناس عبری، د. تسفی بارئیل از انها نقل می کند، ادامه می دهند: در مقابل، رهبری ایران با وجود فشار تحریمهای آمریکا و شرایط سخت اقتصادی، در یک دوره معقول به سر می برد؛ تا آنجا که به دنبال حمله به ارامکو، ریاض تصمیم به مذاکره با تهران گرفت.

گذشته از این، منابع اسرائیلی آگاه گزارش دادند که درست چند روز پس از حمله به آرامکو، حسن روحانی در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک، حاضر شده و با استقبال گرمی مواجه شد.

در همین رابطه، تحلیلگر مسائل سیاسی شبکه ۱۲ تلویزیون عبری، دانا فایس، به فراخوانهای مسئولان رژیم صهیونیستی برای ضرورت تامین اوضاع امنیتی مناسب جهت تشکیل «دولت وحدت ملی» پرداخت، که برای هر گونه مقابله یا حمله ای که عمق اسرائیل را هدف بگیرد، اماده باشد. به عقیده فایس، نخست وزیر اسرائیل به دنبال سوء استفاده از نیاز مبرم به داشتن اوضاع امنیتی آرام است تا در سریع ترین زمان ممکن حکومت وحدت را تشکیل دهد.

به نظر می رسد این منابع آگاه تاکید دارند که اصرار اسرائیل برای تامین اوضاع امنیتی، براساس ترس آنها از رفتار محتمل ایران در خلیج فارس است؛ بویژه پس از انکه ادعا شد ایرانی ها به کشتیهای بین المللی حمله کرده، پهپاد جاسوسی آمریکا را هدف گرفتند و تاسیسات نفتی در عربستان را بمباران کردند و با سکوت بین المللی مواجه شدند.

با استناد به گزارش منابع تل آویو، تحلیلگر اسرائیلی تصریح کرد که مسئولان پیش بینی می کنند که ایرانی ها از جرأت و جسارت خود در صحنه بین الملل، برای مقابله با اسرائیل استفاده کنند. ضمن آنکه امکان استفاده ایران از پهپادهایش برای هدف گرفتن اسرائیل وجود دارد. همین نکته، نشان دهنده مهم بودن صحبتهای نتانیاهو در مورد ضرورت آمادگی و تجهیز به ابزارهای نظامی است.

دانا فایس صحبتهای خود را اینگونه خلاصه می کند که نتانیاهو از امکان وقوع یک حادثه امنیتی مهم که اوراق سیاسی را بهم بریزد، اگاه است و به همین دلیل، بازیگران یا بهتر بگوییم احزاب اسرائیلی را به پیوستن سریع به «دولت وحدت ملی» دعوت می کند.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*