۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

  • شناسه : 1083
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۲
  • ارسال توسط :
  • منبع : ایسنا
شکایت ۱۰۰ دانشجو از مطهری، بررسی بودجه۹۸ در جلسه غیرعلنی و تاکید بر پیگیری اخلال در سخنرانی روحانی از اخبار مهم امروز مجلس
خلاصه مهمترین اخبار مجلس در روز ۲۱ آبان ماه

شکایت ۱۰۰ دانشجو از مطهری، بررسی بودجه۹۸ در جلسه غیرعلنی و تاکید بر پیگیری اخلال در سخنرانی روحانی از اخبار مهم امروز مجلس

بررسی مسائل سیاسی روز در جلسه غیر علنی/ شکایت ۱۰۰ دانشجو از مطهری/ توضیحات سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره مسائل مطرح شده در جلسه غیرعلنی/ گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و چالش‌های پیش روی رونق تولید در سال جاری/ موافقت مجلس با عضویت ایران در موسسه بین‌المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی و ...از جمله مهمترین اخبار امروز (سه شنبه) بیست و یکم آبان ۱۳۹۸ مجلس شورای اسلامی هستند.

جلسه علنی مجلس به ریاست علی لاریجانی برگزار شد و بررسی گزارش کمیسیون آموزش و تحقیقات در مورد لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در موسسه بین المللی تحلیل سامانه های کاربردی، بررسی گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی درخصوص آسیب شناسی و چالش های رونق تولید در سال ۹۸ و … در دستورکار نمایندگان قرار گرفت.

نمایندگان در جلسه‌ای غیرعلنی نیز مسائل سیاسی روز از جمله بودجه سال آینده را بررسی کردند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس هم در توضیح مسائل مطرح شده در جلسه غیرعلنی گفت: چگونگی کاهش وابستگی بودجه به نفت و ضرورت جلوگیری از انتظارات کاذب در بودجه سال آینده در جلسه غیرعلنی امروز مورد بررسی قرار گرفت.

مسعود پزشکیان که ریاست بخشی از جلسه علنی امروز را بر عهده داشت با تاکید بر این که باید وحدت را در رفتار و عمل پیاده کنیم گفت: در شرایطی که آمریکا دنبال تفرقه و بر هم زدن جامعه اسلامی است بیش از هر زمان دیگری به وحدت و انسجام و همدلی نیاز داریم.

یک عضو هیات رئیسه مجلس هم از ارائه گزارش عملکرد بودجه شرکت‌های دولتی به مجلس خبر داد و افزود:‌ سازمان برنامه و بودجه برای اولین بار گزارش عملکرد بودجه شرکت‌های دولتی را در خصوص عملکرد سال گذشته و ۶ ماهه اول امسال به صورت تفکیک شده به مجلس ارائه کرده است.

ناطقین امروز مجلس

گل‌مرادی: برای درمان دردهای اصلی کشور از آنتی بیوتیک استفاده کنید

بختیار: نهادهای امنیتی اخلال در سخنرانی رئیس جمهور را پیگیری کنند

مازنی خواستار کنترل «گروه‌های فشار» در آستانه انتخابات شد

انتقاد نماینده مردم دلفان از عدم پرداخت خسارات کشاورزان سیل‌زده

***

لایحه عضویت دولت جمهوری اسلامی ایران در موسسه بین‌المللی تحلیل سامانه‌های کاربردی در دستور کار مجلس قرار گرفت که نمایندگان با ۱۵۳ رای موافق، ۶ رای مخالف و ۴ رای ممتنع از مجموع ۲۰۰ نماینده حاضر با آن موافقت کردند.

همچنین نمایندگان مجلس به کلیات طرحی رای دادند که در صورت تصویب نهایی برای واگذاری بانک رفاه کارگران مهلتی پنج ساله داده می شود.

گزارش کمیسیون ویژه حمایت از تولید ملی و نظارت بر اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ درباره آسیب شناسی، چالش‌ها و راهکارهای رونق تولید در سال ۹۸ در جلسه علنی امروز وسط محمد زارع سخنگوی این کمیسیون قرائت شد. این گزارش در سه بخش رویکردهای کلان رونق تولید، آسیب شناسی بخش واقعی اقتصاد کشور و راهکارهای سیاستی تحقق رونق تولید به تفکیک بخش واقعی اقتصاد کشور تهیه شده است.

محمدجواد جمالی در توضیح جلسه امروز هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: امروز شکایت ۱۰۰ دانشجو از مطهری نماینده تهران به دلیل اظهاراتش در روز ۱۳ آبان در دانشگاه شهید بهشتی به دست هیأت نظارت رسیده و به دبیرخانه رفته است.

تذکرات شفاهی امروز نمایندگان مجلس

صباغیان: در جلسات غیر علنی از نظرات نمایندگان استفاده شود

انتقاد «حاجی‌دلیگانی» از تعلل مرکز پژوهش‌ها در تبیین بیانیه گام دوم انقلاب

سلیمی: مسئولان باید با راهکارهای علمی به مبارزه با آلودگی هوا بروند

***

سخنگوی فراکسیون امید با بیان این که طبق اخبار و گزارشات دریافتی اخلال در سخنرانی رئیس جمهور در یزد سازمان یافته بوده است گفت: فراکسیون امید از وزیر کشور برای توضیح درباره بررسی‌های و اقدامات صورت گرفته نسبت به موضوع اخلالگران در سخنرانی رئیس جمهور دعوت خواهد کرد.

همچنین ۱۵۳ نماینده مجلس طی بیانیه‌ای از رئیس جمهور خواستند که کارگیری مردم بومی در آزمون‌های استخدامی را در اولویت قرار دهد.

برچسب ها

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*