۞ امام علی (ع) می فرماید:
هر کس از خود بدگویی و انتقاد کند٬خود را اصلاح کرده و هر کس خودستایی نماید٬ پس به تحقیق خویش را تباه نموده است.

موقعیت شما : صفحه اصلی » اجتماعی » اخبار » اخبار ویژه » اسلایدر کوچک » فرهنگی
  • شناسه : 1096
  • ۲۱ آبان ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۲
  • ارسال توسط :
ثبت‌نام بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی آغاز شد
با اعلام رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها

ثبت‌نام بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی آغاز شد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در نشست خبری بیست و سومین دوره ازدواج دانشجویی که صبح امروز برگزار شد، گفت: ثبت‌نام ازدواج دانشجویی از امروز و همزمان با این نشست آغاز خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین رستمی گفت: زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها از یکم فروردین ماه سال ۹۷ تا ۳۰ آذرماه سال ۹۸ است، می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.
وی ادامه داد: فعلا محدودیتی برای ثبت‌نام اعلام نمی‌کنیم، با توجه به آنچه از دستگاه‌های حامی مانند دفتر رهبر معظم انقلاب و سایر حامیان سراغ داریم، ان‌شاءلله بتوانیم پاسخگوی همه ثبت‌نام کنندگان باشیم.

وی تاکید کرد: زوج‌هایی که تاریخ عقد آنها از یکم فروردین ماه سال ۹۷ تا ۳۰ آذرماه سال ۹۸ است، می‌توانند در این طرح ثبت‌نام کنند.

رستمی اظهار داشت: ملاک شرکت در مراسم ازدواج دانشجویی، دانشجو بودن حداقل یکی از زوجین در زمان عقد است و در مواردی که هر دو زوج دانشجو هستند، فقط یکی از آنها به‌عنوان داوطلب اصلی ثبت‌نام کند.

وی یادآور شد: دانشجویان لازم است تا یک هفته پس از ثبت‌نام، مدارک لازم را جهت تائید به دفتر نهاد دانشگاه یا دفتر نهاد استان مربوطه ارائه کنند تا ثبت‌نام آنها قطعی شود.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: در دانشگاه‌هایی که دفتر نهاد وجود ندارد، دانشجویان پس از ثبت‌نام، مدارک لازم را جهت تائید به رابط فرهنگی دانشگاه که از طرف ستاد ازدواج تعیین شده ارائه کنند.

وی گفت: زوج‌های دانشجو برای ثبت‌نام تا آخر آذرماه فرصت دارند به پایگاه اینترنتی ezdevaj.nahad.ir مراجعه نمایند.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها با اشاره به اهمیت تشکیل خانواده در اسلام، تصریح کرد: اسلام برای تشکیل خانواده اهمیت زیادی قائل شده و پیامبر اکرم(ص) وساطت برای ازدواج را بهترین وساطت‌ها دانسته‌اند.

رستمی در ادامه با اشاره به تدوین سند ملی ازدواج، اظهار داشت: متاسفانه ما در میدان عمل شاهد کاهش امر ازدواج در جامعه هستیم و این موضوع از نگاه ملی و آینده‌نگرانه نسبت به کشور موضوع مطلوبی نیست.

وی با اشاره به حضور جمعیتی بیش از ۴ میلیون در دانشگاه‌ها گفت: این فرصت بزرگی است تا مدیران و سیاست‌گذاران دانشگاه برای بحث ازدواج برنامه‌ریزی ویژه داشته باشند.

رستمی در ادامه از ازدواج دانشجویی به عنوان پایدارترین ازدواج‌ها یاد کرد و اظهار داشت: این تجربه می‌تواند در اختیار پژوهشگران برای طراحی مدل ازدواج در جامعه قرار گیرد.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها درباره تسهیلاتی که هر ساله برای ازدواج دانشجویی در نظر گرفته می‌شود، گفت: برنامه ترویج ازدواج دانشجویی در نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها در حال تدوین است و به‌زودی از این برنامه رونمایی می‌شود.

رستمی اضافه کرد: در واقع این برنامه در شورای عالی انقلاب فرهنگی تهیه شده و در جلسه‌ای که سران قوا در حضور رهبری بودیم از ازدواج دانشجویی به‌عنوان یکی از الگوهای موفق یاد شد و به همین جهت این نهاد مامور شد این الگو را در فضای کلان‌تری پیاده‌سازی کند. بنابراین در همین راستا برنامه در حال تدوین است.

وی افزود: ما قرار است همه دانشگاه‌ها را در طرحی قرار دهیم که در آن بحث تشویق و حمایت و برنامه‌ریزی برای ازدواج گنجانده شده است‌.

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها ادامه داد: این طرح حتی برای پیش از ازدواج هم برنامه دارد و به همین دلیل همکاری همه دستگاه‌های کشور را می‌طلبد.

وی گفت: اولین دوره ازدواج دانشجویی سال ۷۶ در دانشگاه شهید بهشتی آغاز شد و تاکنون بیش از ۵۰۰هزار زوج در آن شرکت کرده‌اند و این طرح نیز طی سال‌های اخیر در قالب طرح همسفر تا بهشت اجرایی می‌شود.

پاسخ دادن

ایمیل شما منتشر نمی شود. فیلدهای ضروری را کامل کنید. *

*